הענקת פרסי השתתפות

השתתפות

בעבר פרסים היו ניתנים רק למנצחים או לאלו שהצליחו לעמוד ביעדים. היום נכנס מושג חדש לתמונה – פרסי השתתפות. פרסים אלו ניתנים על סמך לקיחת חלק בפעילות העסקית/ התחרותית ויש להם חשיבות רבה עבור בית העסק/מוסד והאנשים שגורמים לו לתפקד ולהרוויח. לעיתים אותם פרסים כיפיים יכולים אף לבוא בחשבון כאשר מדובר במתנות לעובדים או למשל במוצרי קידום מכירות. על היתרונות והכדאיות הגלומה בפרסים אלו – במאמר שלפניכם.

 

כיצד פרסי השתתפות תורמים לנו?

  1.  1. אחד הדברים החשובים בארגון הוא עובדים שמרגישים מתוגמלים על עבודתם הקשה. דרך הענקת פרסי השתתפות אנו לא רק מתגמלים את אותו עובד וגורמים לו להרגיש מוערך על עבודתו השוטפת, אלא גם מדרבנים אותו ונותנים לו מוטיבציה להמשיך בעבודתו ונותנים לו להרגיש שיש מי שרואה את את מאמציו היומיומיים, גם אם הוא לאו דווקא עמד ביעד מכירות או ניצח בתחרות. לעבודה קשה יש ערך ולהערכה עצמית של העובד קיימת חשיבות.
  2.  2. פרסי השתתפות נותנים את ההרגשה שלהשתתפות פעילה יש ערך גבוה, ושגם "בורג קטן במערכת" שעושה את עבודת מידי יום יכול להיות מתוגמל, וכך אנו מגבירים את המוטיבציה לקחת חלק פעיל בשגרה ומצמצמים במעט את האפרוריות הנלווית אליה. מחויבות לעבודתך, דבר שלרוב נלקח כמובן מאליו, היא משהו שהמעסיק לא מעלים ממנו עין. בימים בהם כל עובד מחליף מספר עבודות בתוך שנים בודדות, מחויבות היא ערך שכדאי לפתח.
  3. 3. פרסי השתתפות נותנים את התחושה שהעובד הוא חלק ממשהו, ושיש לו ערך ביצירת משהו שגדול ממנו. העובד עזר לבנות מערכת שלמה וגדולה, והדבר מגביר את ההתרגשות שלו מעבודה שיכולה להיראות חסרת חשיבות או בעלת תועלת משנית לעסק גדול. לא כולם יכולים להצטיין ועל כן חשוב לתגמל גם את אלו שהיו "חסרי מזל" או שניסו ולאו דווקא צלחו את האתגר, על הניסיון.

 

  1. 4. פרסי השתתפות מנמיכים את סף התחרותיות בעסק. אותו סף בחברות ובתחומים מסוימים יכול לפגוע בתפוקה של העובד ולהחליש את אלו שלא נולדו "חיות מכירה". איננו מתכוונים למיגור תחרותיות כליל, מכיוון שאין זה דבר חיובי, אך הורדת הסף יכולה להועיל לתחושה של העובדים בינם לבין עצמם ולהוריד את המתחים הנוצרים ביניהם בעקבותיה.
  2. 5. פרסים הניתנים רק למצטיינים יוצרים תחושה של פילוג בקרב צוות עובדים. שיתוף פעולה ועבודה בצוות הם אלמנטים קריטיים לתפקוד יעיל ופורה של עסק, ולכן על ידי מענק פרסי השתתפות, ניתן להגביר את התחושה בקרב העובדים כי כולם מהווים מקשה אחת ושזוהי צורת פעילות שהארגון או העסק מעריכים ומוקירים. באופן זה אנו מדברנים את הפעילות הצוותית על פני האדרה של בודדים.

 

להענקת פרסי השתתפות יש יתרונות רבים, שסובבים בעיקר סביב הדרך לגרום לעובד להרגיש מסופק, מרוצה ובעל חלק פעיל ממכונה משומנת היטב. עידוד השתתפות והגברת מוטיבציה להמשיך ולספק תוצרים היא דרך לעזור לעובדים להתנהל ביעילות בינם לבין עצמם, ליצור אווירה נעימה בקרב העובדים ולדרבן עבודה קשה.

 

באופן זה אנו משפיעים על האווירה בדרגים נמוכים וגבוהים, ומראים פנים נגישות יותר לעובד, שמעריכות תרומה לפעילות המשותפת ועבודה קשה, ללא קשר למזל או עמידה ביעדים. תמיד יהיה העובד שלא עובד קשה כמו כולם, אך לרוב ההסבר לכך לא יהיה העובדה שהוא יודע כי יקבל את פיסת ההערכה בדמות גביע או מדליה בכל מקרה, אלא משהו עמוק ובסיסי יותר בתפקודו של העובד הזה ויחסו למקום עבודתו.

מרגישים שבא לכם עוד מידע לגבי הזמנת מוצרים מותאמים אישית? צרו קשר!

 

בצחובוי תמצאו בין השאר:

גביעים 

סמלים של חברות 

מגיני הוקרה

צלחות אליפות

ומתנות לעובדים